Ми хотіли б розповісти нашу історію створення бренду WasBorn, як ми починали і до чого прагнемо.

2010 року четверо незнайомих хлопців, з різних міст, вступили до Харківського інституту банківської справи, і відтоді життя кожного змінилося. У вільний від пар час ми підробляли як могли: копали городи, фарбували паркани, навіть примудрялися підробляти нічними вантажниками на складах. Робили практично все, щоб отримати додатковий дохід, аби скрасити свій вечір, так би мовити =)

Через 4 роки, після проходження практики в банках, ми вирішили спробувати відкрити свою першу справу. Це був інтернет-магазин чохлів та аксесуарів для мобільних телефонів. Мінімальні вкладення + ненадійний постачальник призвів до закриття через місяць.

Наступна “геніальна ідея” не змусила довго чекати. Це була ідея з продажем вживаної автомобільної гуми з Європи. Магазин був закритий після того, як практично всі клієнти хотіли купити терміново, а складів, на жаль, у нас не було.

У грудні 2017 року на черговій зустрічі народилася ідея пошити шкіряний гаманець. А чому б і ні?) Вже наступного дня ми мали натуральну шкіру та всі необхідні інструменти для втілення ідеї. Ми не різали черевики чи чоботи наших дружин, а замовили шкіру першого ґатунку, щоб одразу розуміти, що з цього вийде.

Спочатку ми працювали в однокімнатній квартирі одного з колег, і перші дірки в шкірі пробивалися на наших чорнових варіантах диплома. Знаєте вираз “на коліні робилося”? Ось це було точно про нас, бо робили це в сидячому положенні, поклавши диплом на коліна і пробиваючи пробійником отвори в шкірі. На столі або на підлозі це було занадто голосно, боляче згадувати =)

Перший проданий виріб – жіночий гаманець у блакитному кольорі з фурнітурою золотого кольору. Ми витратили багато зусиль і 2 рази його переробляли, але все-таки успішно відправили до Маріуполя. У підсумку це замовлення стало поштовхом для подальшого розвитку.

Приблизно за півроку надомної роботи ми орендували першу майстерню (близько 12 м.кв), яка була без вікон і будь-яких меблів. Столи були зібрані своїми руками з піддонів, а шафи, полиці та стільці були оперативно викуплені у знайомих. Коли ми обжили свою першу майстерню, то зрозуміли, що хочемо йти тільки вперед і створювати свій продукт.

Але минув рік і двоє наших друзів вимушено переїхали в інше місто, а ми все ж таки вирішили не відступати і продовжили розпочате удвох. Фізично було складно, навантаження додалося рівно вдвічі більше і довелося освоїти нові етапи роботи. Зате до цього часу вже був закладений основний фундамент: власний сайт і сторінки в соціальних мережах з високим рівнем довіри, а головне – були постійні клієнти. Ми вирішили, що настав час виходити на новий рівень і орендували нову майстерню (яка в 2 рази більша) та докупили обладнання.

Після переїзду насамперед зайнялися пошуком тямущих хлопців до себе в команду, що виявилося досить непросто. Тому протягом 3-х місяців з нуля навчили нових майстрів, якими стали так само наші друзі, яким ми довіряємо.

На сьогоднішній день колектив WasBorn складається з 5 майстрів, які розуміються у своїй справі. Робота прикольна, і ось уже четвертий рік ми робимо свою роботу якісно, а наша головна мета – з першої покупки залишитися з клієнтом надовго.

P.S. Зовсім забули розповісти, звідки прийшла назва нашого бренду. Було придумано дуже багато варіантів, приклади вже навіть складно згадати. У черговій поїздці в метро, одному з нас спало на думку WasBorn, що в дослівному перекладі “Був народжений”. Прикинувши, що можна купити домен in.ua – то це буде чудова назва для сайту загалом “Був народжений в Україні”. Для нас досі загадка, як це могло спасти на думку, але звучить, на наш погляд, дуже гідно і круто.

Дякую за увагу 🙂
Далі буде….